Pobierz katalog

Zapraszamy do pobrania
pełnego katalogu w formie pliku PDF.

Informacje
o produkcie

Firma Tecna produkuje pełną gamę balanserów w zakresie wag od 0,2 kg do 180 kg, dostępne z linką o długości od 900 mm do 3000 mm. Balansery zwane również odciążnikami ułatwiają i przyspieszają pracę narzędziami elektrycznymi, pneumatycznymi, hydraulicznymi itp.
Zasada działania polega na zawieszenie narzędzia na lince, która dzięki mechanizmowi sprężynowemu pozwala na opuszczenie i podciągnięcie narzędzia podczas wykonywanej operacji. Ciężar narzędzia zostaje zniwelowany poprzez udźwig sprężyny balansera.

By dobrać odpowiedni balanser musimy znać dokładnie wagę podwieszanego narzędzia. Kolejnym atutem z zastosowania balanserów jest znacząca redukcja przypadkowych uszkodzeń sprzętu oraz znaczny wzrost bezpieczeństwa pracy. Produkcja odciążnków Tecna prowadzona jest zgodnie z normą DIN 15112. Produkowanie są również balansery w wersji ATEX, umożliwiające umieszczenie ich w strefie zagrożonej wybuchem. Tecna wytwarza również balansery o specjalnych parametrach na potrzeby klientów ( produkcja specjalna ).

____

O systemie Pneumatico Lift przeczytasz więcej -> TUTAJ


Zapytanie ofertowe Usunięto produkty. Cofnij
  • Brak produktów w koszyku.
pl_PLPolish